Počasí nás ovlivňuje den co den, 365dní v roce, a můžeme ho jen do jisté míry odhadnout nebo předpovědět.

Níže "Joachim" aktuálně

16. prosince 2011 v 21:40 | Meteo-aktuality |  Aktuální dění v počasí
V ČR dominuje extrémní počasí. Sledování počasí online se tedy přímo nabízí, informace z dění v počasí v ČR a u nás na meteostanici můžete sledovat na našem webu: Meteo Aktuality. Pro info a dotazy slouží i FB stránka! Neváhejte.

Pár slovy o počasí v ČR: Tlaková níže, která nese jméno "Joachim", což se už všeobecně většinou ví, tak přináší do ČR díky své hloubce a také díky tomu, že nás ovlivňuje témař svým středem extrémní projevy počasí.

Střed se přesouval přes Francii do Německa a nyní směřuje přes Polsko dále k SV, počasí se v ČR přeci jen přes noc částečně uklidní, tlak již začne růst.

Co přinesla níže, co přináší: Velmi silný vítr, který na horách především působí i problémy, na západě Čech ale působí vítr problémy i na železnici a na silnicích, kde mohou na řidiče číhat spadlé stromy a nebo větve při nejmenším. Od vyšších poloh číhá sněžení a snížená viditelnost - trvale bude v horách sněžit i zítra. Vítr zeslábne jen částečně, nárazy do 25m/s na hřebenech hor musíme snést i zítra. V kombinaci s větrem se budou i nadále od vyšších poloh tvořit četné sněhové jazyky, ojediněle pak i závěje. Na horách spadne zítra dalších až 20cm nového sněhu.

Jak je to s předpovědí na Vánoce?
Hory mají zajištěné bílé Vánoce, střední polohy to mají ještě bohužel nejisté a pokud nepříjde ochlazení a srážky na poslední chvíli, tak nížiny budou mít již téměř jisté bláto na Vánoce.

Další předpověď vyšla u nás na webu v sekci Meteo články - odkaz na náš web výše.

Kdy se počasí uklidní?
V neděli vítr již během dne zeslábne, skončí platnost i výstraha na sněhové jazyky. Silného a velmi silného větru se musíme bát jen do zítřejších 12 hodin, poté bude foukat s nárazy, ale již ne nijak výraznými.

V noci na pondělí se vítr již obejde bez nárazů a zeslábne na mírný, srážky se budou objevovat v podobě místních přeháněk, hlavně budou vydatnější v horách i nadále než v nížinách, ale sněhové budou již ve všech polohách.

/Specielní blog info od nás, více na webu a FCB stránce/

Klidný zbytek večera pokud možno a také celou noc
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Meteo Aktuality - aneb vše o počasí

> Webová stránka MA (články, aktuality, další aplikace jako například radar, detekce blesků ČHMÚ, diskuzní fórum a další)

http://meteoaktuality.cz


> FCB stránka MA (aktuality z dění v počasí a všeobecně)

http://facebook.com/pocasi.aktuality

> Twitter profil (propojen s Facebookem)

https://twitter.com/meteoaktuality

> Google+ stránka (nejdůležitější aktuality a zajíamvosti)

Google+ MA

> Blog MA (nově založený pro psaní zajímavostí z meteopraxe i teorie, pro informace zde na Blog.cz, jste právě zde!)

> TV video kanál MA (videa o počasí, vše zajímavé i důležité v jeho dění)

http://www.youtube.com/user/MeteoaktualityTV?feature=mhee