Počasí nás ovlivňuje den co den, 365dní v roce, a můžeme ho jen do jisté míry odhadnout nebo předpovědět.

Pod pokličkou, pod dekou...

31. října 2011 v 13:31 | Meteo-aktuality |  Předpověď počasí
Ne, jste tu správně. Je to článek o počasí. Pojatý je podle nadpisu trochu s nadsázkou a s odhlečením právě tohoto počasí, na který se nadpis vztahuje.

V nížinách bude i nadále vládnout nízká oblačnost a také místy mlhy. Na horách se čeká většinou polojasno, ale ta "poklička či deka", čímž je myšlena nízká oblačnost a mlhy, bude vidět i odtamtud. Ale o to příjemnější je, že na horách ji vidíme při pohledu dolů, v nížinách bohužel při pohledu nahoru.
Mlha/stratus ze země

Dostat se nad oblačnost nízkého patra, kterou je právě stratus - který v podobě mlhy sahá až k zemi, (více rubrika teorie) je tedy i poměrně jednoduché. Opět vytáhneme z teorie, že se tato oblačnost pohybuje od 3000m až po zemský povrch. Pokud tedy není zas tak vysoko, tak lze na českých horách spatřit právě slunečné počasí.

Podle toho se sestavují i předpovědi počasí při těchto situacích. Předpověď zní jasně a výstižně: nízká oblačnost, místy mlhy nebo i mrholení (z nízké oblačnosti - viz teorie srážek - rubrika teorie co je to mrholení) a na horách polojasno. Teploty kolem 10°C, při slunci až 15°C, ráno kolem 5°C.
Mlha, nízká oblačnost pohledem z Milešovky. Zdroj: ČHMÚ

I tak mějte krásné podzimní dny a sledujte náš blog - zvláště rubriku Teorie, kde připravujeme nová témata teorie počasí, abyste si mohly počíst alespoň něco, když se v praxi v počasí zrovna nic neděje, ale i web http://meteo.hys.cz. Usmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Meteo Aktuality - vše o počasí

Stránky projektu:

> Webová stránka MA (články, aktuality, další aplikace jako například radar, detekce blesků ČHMÚ, diskuzní fórum a další)

http://www.pocasimeteoaktuality.wordpress.com


> FCB stránka MA (aktuality z dění v počasí a všeobecně)

http://facebook.com/pocasi.aktuality

> Twitter profil (propojen s Facebookem)

https://twitter.com/meteoaktuality

> Google+ stránka (nejdůležitější aktuality a zajíamvosti)

Google+ MA

> Blog MA (nově založený pro psaní zajímavostí z meteopraxe i teorie, pro informace zde na Blog.cz, jste právě zde!)